Pracovat doma a nemuset nikam za prací docházet nebo dokonce dojíždět je odvěký sen většiny milovníku spánku. Je totiž velký rozdíl vstávat na osmou a mít práci dvacet kilometrů daleko nebo hned ve vedlejší místnosti. Navíc to nešetří pouze čas, ale rovněž i peníze. Dojíždění není zrovna nejlevnější záležitostí a pokud člověk nechce být celý den o hladu, musí si koupit i oběd. A každý ví, že v závodní jídelně je jídlo většinou dražší, a navíc u daleko méně chutně, než když se ukuchtí doma v kuchyni. Otázka však je, dá se skutečně takto pracovat a je to rentabilní? Odpověď je ano. Záleží ale na tom, co si vyberete jako živnost.
1. Lepení obálek – většinu práce, která se dá dělat doma, si najdete na internetu. Ternem posledních let je lepení obálek, respektive kompletace propisek nebo malých hadrových panáčků. Tento druh práce ale není příliš perspektivní, tedy samozřejmě v případě, že se nejedná o podvod, což většinou jedná. Když už to funguje, tak se jedná pouze o formu menšího přivýdělku, třeba na mateřské dovolené. Uživit se tak ale asi příliš nedá.
2. Tvorba grafiky – chcete-li opravdu začít doma vydělávat, začněte dělat grafiku pro různé zákazníky. Nejdříve to nebude nic moc, ale jakmile se chytnete, na nedostatek práce si nebudete moci stěžovat. O grafiky je velký zájem a světe div se, většina lidí si neumí udělat ani vlastní firemní logo. Dokonce nemusíte mít ani žádnou specializovanou školu, to nikoho nezajímá. Máte-li výtvarný talent a umíte-li zacházet s adekvátnímu grafickými programy, můžete si vydělat slušné peníze.
3. Tvorba textů – pod pojmem „tvorba textů“ si nepředstavujte žádnou novinářskou práci, jelikož kvůli ní alespoň jednou za čas musíte přeci jen do éteru. Teď je řeč o takzvaném copywritingu, tedy psaní textů na objednávku. V naprostá většině případů se jedná o vyplňování určených webů psaným slovem. Dá se tím vydělat celkem slušně, když víte, kde brát zakázky. Ale stejně jako v případě grafiky, i v tomto případě musíte mít talent.